TEKNOLOJİ

Eksi bakiye ile hat kapanırsa ne olur, borçlu faturasız hat kapanırsa ne olur?

Borçlu faturasız hat (eksi bakiyeli) kapanırsa ne olur?

Vodafone, Turkcell, Türk Telekom Mobil (Avea), Bimcell, Pttcell gibi faturasız hat kullanan aboneler bakiyeleri eksi olduğunda eski tabirle kontörleri ekside olduğunda hattını kapatırsa veya bakiye yüklemediği için hat kendiliğinden kapanırsa ne olur, daha sonra borç çıkar mı, eve icra veya haciz gelir mi?

Bakiyesi eksi olan faturasız hatlar kendiliğinden veya abonenin kendi rızası ile kapatıldığında abone bakiyesi ekside olsa bile borçlu sayılmaz. Adı üzerinde faturasız hattır.

Faturasız hat kapanma süreleri:

Faturasız hat kullanan abone 180 gün yani 6 ay boyunca TL yüklemesi yapmazsa hattı dışarıdan gelen aramalara kapatılır.

180 gün geçtiğinde eğer faturasız hat abonesi TL yüklemesi yapmamışsa hat 90 gün (3 ay) pasif konuma alınır.

90 gün (3 ay) geçtikten sonra abone yine ödeme yapmamışsa hat tamamen kullanıma kapatılmış olacaktır. Doğal olarak abonelik sözleşmenizde iptal olmuş olur.

Hat kapandıktan sonra bakiye sıfırlaması yapılmış olur.

Eksi bakiyeli faturasız hat numara taşınır mı, eksi bakiye ile numara taşıma

Faturasız hatlar borçlu olduklarında veya diğer tabirle eksi (-) bakiyede olduklarında numara taşıma yapabilir. Başka operatöre geçildiğinde bakiye sıfırlanmış olarak devam ederler.

Numara taşırken kimse size Vodafone, Turkcell, Türk Telekom Mobil (Avea), Bimcell, Pttcell gibi GSM operatörünüze bakiyeniz var mı yok mu sormaz.

Not: Faturalı hatlarda numara taşıma yapılırken faturanız çıktığında numara taşıma yapabilirsiniz ancak fatura borcundan dolayı hat kapatılmışsa numara taşıma yapamazsınız.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir