SAĞLIK

Depresyon Tedavi Edilmezse Ne Olur

Depresyon Tedavi Edilmezse Ne Olur

Depresyon hastalığı kişilerin psikolojik sorunları ile alakalı ortaya çıkan olumsuzlukların adına verilmektedir. Bu olumsuzlukları göz arda ederseniz ciddi anlamda ruhsal sorunlar yaşayabilirsiniz ve bu ruhsal sorunlar ilerleyen zamanlarda da bedensel hastalıklar olmasına yol açabilir.

İş hayatınızda, aşk hayatınızda ya da normal günlük hayatınızda ters giden şeyler ya da gereksiz suçlamalar gibi etkenler kişilerin psikolojik sorunlar yaşayarak depresyona girmesine herkesten her şeyden nefret etmesine yalnız kalmak istemesine yol açmaktadır. Psikolojik hastalıklar tedavi edilmezse veya tedavi edilmeyen depresyon hastalıkları daha fazla ilerleyerek şizofreni tanısı koyulmasına neden olabilir. Depresyon tedavi olmayan bireyin hayatı normal bir şekilde ilerlemez.

Psikolojik hastalıklar tedavi

Majör depresyon ismiylede anılan klinik depresyon kişilerin beden, düşünce ve duygu durumunu bütünleşik olarak etkiler ayrıca ciddi bir rahatsızlık olarak düşünebilirsiniz. Depresyonda olan kişiler için depresyondan bir anda kurtulmak sözkonusu değildir. Psikoterapi ve antidepresan kullanımı gibi gerekli tedavi yöntemleri uygulanmayan klinik depresyon aylarca hatta yıllarca devam edebilir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir